تابلو

تابلو

تابلو

شما کمتر خانه ای را خواهید دید که در آن تابلو استفاده نشده باشد و به نوعی تابلو یکی از ارکان اصلی دکوراسیون و تزئینات داخلی هر خانه می باشد و این از دیرباز در تمامی نقاط دنیا وجود داشته و کاخ نشینان برای زیبایی هر چه تمام خانه های لوکس خود از تابلو های هنرمندان برجسته نقاشی در انواع مختلف استفاده می کردند.

مناظر طبیعی، چهره افراد محبوب و برجسته، افراد خانواده و ... در سبک های مختلف نقاشی در تابلو های جذاب در دکوراسیون و تزئینات استفاده می شدند.

امروزه تکنولوژی و صنعت نیز به یاری هنرمندان پیوسته و در کسترش انواع جدید تابلو ها قدرت خودش رو به رخ کشیده و باعث شده که استفاده از تابلو به صورت همگانی مورد استفاده قرار بگیرد و طرح های زیبای هنرمندان برجسته به صورت متنوع در دسترس همگان باشد و برعکس گذشته که از یک طرح تنها یک مورد ایجاد می شد و تنها یک نفر می توانست آن را داشته باشد.

چرا باید تابلو بخریم؟

قبل از اینکه به خرید تابلو بپردازیم بهتره به چند تا سوال جواب بدیم 

چرا ما در خانه تابلو نصب می کنیم دلیل استفاده از تابلو در خانه چیست؟
چرا ما باید برای همچین چیزی هزینه پرداخت کنیم؟

استفاده از تابلو دلایل متعددی می تواند داشته باشد و برای فهم این موضوع باید از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

یکی از دوستانم که روزانه پیام های زیبا برایم ارسال میکند پیامش حاوی متن بسیار زیبایی بود استفاده از اون در این جایگاه خالی از لطف نیست

بهترین نعمت سلامتی وآرامش است بقیه چیزها برای رسیدن به این دو هست

قطعا همه برای داشتن آرامش تلاش میکنیم و برای بدست آوردن آن به سختی کار می کنیم و برای آن هر هزینه ای که لازم باشد انجام می دهیم.

اما انسان زیبایی را دوست دارد و این را از خداوند متعال به ارث برده است و دیدن زیبایی حس بسیار خوب و آرامش بخشی به او دست می دهد و همین است که انسانها مسافت های طولانی را برای دیدن مناظر زیبای خداوند طی می کنند و در این مسیر سختی های بسیار زیادی را هم تحمل می کنند.

همیشه برای دیدن این زیبائی ها لازم نیست که مسافت های زیادی رو طی کنیم کافیست این زیبائی ها رو در مقابل دیدگانمان قرار دهیم و هر روز و بارها آن را در قامت یک تابلو نگاه کنیم هر چند هیچ وقت یک تابلو جای منظره اصلی رو برای ما پر نمی کند.

دلیل اصلی آن هم این است که حواس دیگری نیز در محل فعال هستند و به صورت تمام عیار از آن صحنه لذت برده می شود.

اما تابلو چیست و از چه چیزهای تشکیل شده است؟

تصویری از اعضای خانواده، شخصیت های خاص ورزشی – هنری - علمی که آنها را دوست داریم و دیدن آن ها برای ما حس خوبی القا می کند منظره زیبایی از طبیعت شامل جنگلها، کوه ها و یا مکانهای خاص مثل آثار باستانی تصویر حیوانات و بسیاری دیگر را شامل می شود.

دلیل تنوع بالا تابلو ها چیست؟

تابلو

تابلو


تابلو های نمایش داده شده در گوگل وقتی تابلو جستجو میکنیم

در بالا نیز به این اشاره کردیم که انسانها در مسیر زندگی خود از یک نقطه یک محل و یا یک حیوان و هزاران چیز دیگر خاطره های زیبا دارند و هر کس بنا بر زوایایی درونی خود از مدلهای مختلفی استقبال می کنند و دوست دارند مدت زمان زیادی را برای دیدن آن سپری کنند.

خانواده خود را دوست دارد و همیشه در همه حال دوست دارد کنار هم بودن خانواده را تماشا کند.

حیوانی را با توجه با خسایس آن می پسندد و دوست دارد خود را در قامت آن ویژگی ببیند و به خود آن را یادآوری کند به عنوان مثال شیر نماد قدرت و شجاعت است و دیدن آن قدرت و شجاعت را به ما یادآوری می کند. و این در انسانها متفاوت است با این تعداد از جمعیت قطعا تنوع بالایی از تابلو را خواهیم داشت.

اما این تصاویر در مدلهای مختلف ارائه می شود برخی این را در قالب تابلو فرش، تابلو نقاشی در انواع مختلف تابلو بوم تابلو عکس کاغذ دیواری، حکاکی های هنری و ... با توجه به نوع دکوراسیون و سلیقه افراد ارائه می شود و تابلو دیواری ساده ترین و ارزانترین روش استفاده از اینها می باشد.

 

چه تابلوی برای ما مناسب است؟

قطع به یقین یک نوع تابلو از هر نوعی که باشه برای همه دکوراسیون ها و سلایق مناسب نیست و همانطور که میدانیم انواع مختلفی از دکوراسیون وجود دارد که هر کدام ویژیگیهای خودش را دارد بنابراین متناسب با دکوراسیون ها باید از مورد مناسب استفاده کرد (جهت مطالعه در خصوص انواع دکوراسیون ها کلیک کنید).

مثلا شما نمی توانید برای یک خانه سنتی از تابلوی مدرن استفاده کنید و این تناقض باعث ایجاد ناهنجاری در افکار و برهم زدن حس خوب نسبت به محیط اطرافمان خواهد شد.

انواع تابلو

در بالا دلیل تنوع بالا را اشاره کردیم و علاوه بر آن بیان شد که تابلو ها در قالب های مختلفی ارائه می شود مانند فرش، برجسته، نقاشی و ....

تکنولوژی هم امروزه غوغا کرده و در همه زمینه ها واقعا تحول ایجاد کرده و صنعت دکور هم از آن بهرمند شده و تحول شکرفی ایجاد کرده به طوری که با بهرمندی از آن ضمن ایجاد بازارهای متنوع برای محصولات با توجه به توان اقتصادی محصولات مختلفی ارائه شده است تابلو های دست باف در قالب تابلو های ماشینی ارائه شده است بدون اینکه کم و کاستی در نمایش زیبایی داشته باشد بنابر این امروزه هر کس با توجه به توان اقتصادی که دارد می تواند از این دست محصولات برای خود داشته باشد.

در ادامه به انواع مختلف تابلو ها اشاره میکنیم

 

تابلو نقاشی

تابلو نقاشی از مرسوم ترین تابلو از دوران بسیار قدیم است که در سراسر دنیا رواج داشته و هنرمندان بسیار سرشناسی از نقاط مختلف جهان وجود دارند که آثار آنها هنوز دارای شگفتی هستند و تابلو های آنها میلیون دلاری به فروش می رسد.

برخی از هنرمندان برجسته نقاشی در جهان

ایران نیزاز دیر باز تا کنون هنرمندان برجسته ای را در طول تاریخ به خود دیده است و آثار بجا مانده نشان از این دارد که ایرانیان هنر دوست هستند و از این هنر در آثار مختلف استفاده شده است

برخی از هنرمندان برجسته نقاشی در ایران:

و بسیاری از هنرمندان برجسته که در لینک زیر می توانید در مورد آنها اطلاعات کسب نمائید.

شما می توانید هر نوع عکسی که مدنظرتون هست برای ما از طریق واتساپ با شماره 09352553894 و صفحه تماس با ارسال نمائید و در قاب های مختلف دریافت نمائید

تابلو برجسته

تابلو برجسته، همانطور که از نامش پیداست تابلو های هستند که برجستگی های در آنها ایجاد می شود و به زیبائی و طبیعی بودن تابلو اضافه می کند.

تابلو های برجسته در انواع مختلفی ایجاد می شود که مهمترین آنها به شرح ذیل می باشد.

تابلو برجسته روی بوم رنگ:

این تابلو ها توسط هنرمندانی نقاش و با استفاده از مواد خاص برجستگی های بر روی اثار خود ایجاد می کنند که این برجستگی ها به نسبت سایر اثار خیلی به چشم نمیاد

تابلو برجسته با مواد رزینی

رزین موادی صنعتی که با ترکیب آن با سایر مواد اثار دکوری بسیار جذابی ایجاد می شود و طرفداران خاص خودش رو در صنعت دکوراسیون ایجاد کرده است.

تابلو برجسته فایبر گلس:

با تزکیب رزین و الیاف خاصی محصولاتی ایجاد می شود که از آن به عنوان محصولات فایبری نام میبرند که این دسته از محصولات دکوری نیز ویژگیهای منحصر به فرد خود را دارند

  • سبک
  • قابل شستشو
  • مقاومت بالا
  • مواد استفاده شده صنعتی 

مجموعه هنری زرین تندیس نیز سالهای متمادی در این بخش فعالیت کرده است و از آن زمان تاکنون محصولات گسترده ای را به صورت عمده و تک روانه بازار کرده است

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *